SANAL TUR

Sanal Tur nedir?

Herhangi bir iç ya da dış mekanı o anda oradaymışsınız gibi görüntülemenizi sağlayan, mekanlar arası geçiş yapabilmenize izin veren, günümüz mekan tanıtım olanakları içinde en çarpıcı ve en etkili yöntemdir. Sanal Tur ile bir mekanın dört bir yanını, taban ve tavanını fare ya da klavye ile kontrol ederek rahatça görüntületebilirsiniz. Sanal Tur ile mekanınızı binlerce kilometre uzaktaki ziyaretçilerinize zaman ve mekan engeli olmaksızın tanıtma imkanına sahip olursunuz. Sanal Tur ile müşterilerinize mekanlarınızı onlar oradaymışçasına tanıtabilir, müşterilerinizin neye harcama yapacağını görebilmesine olanak tanıyabilir ve bu şekilde müşterilerinizin akıllarındaki şüpheleri en aza indirerek rakiplerinizden bir kaç adım öne geçebilirsiniz. Genel adı Sanal Tur olan bu hizmet; Virtual Tour, Sanal Gezinti, Panoramik Fotoğraf, 3D Gezinti olarak ta anılmaktadır.

 

Avantajları nelerdir?

Sanal Tur diğer tanıtım yöntemlerine göre en etkili yöntemdir. Normal bir fotoğrafta yalnızca objektifin odaklandığı yerin bir kısmı görüntülenebilirken; Sanal Turda mekanın dört bir yanı, tavanı ve tabanı rahatlıkla görüntülenebilir.Sanal Tur broşür, fotoğraf gibi durağan değil, mekanınızı tüm detaylarıyla gözler önüne serebilecek kadar hareketli bir yapıya sahiptir. Sanal Tur reklam filmleri gibi sadece anlık ve konu odaklı değil, mekanınızın bir diğer anahtarı müşterilerinizdeymişçesine sürekli ulaşılabilir ve ziyaret edilebilir bir yapıdadır. Sanal Tur ile binlerce kilometre uzaktaki müşterileriniz mekanlarınızı detaylarına kadar inceleyebilir.Bunun yanı sıra mekanınızı tanıtmak için düzenlediğiniz tur masraflarından, bu turların yerini Sanal Turlara bırakarak kurtulabilirsiniz. Ayrıca Sanal Turlarda zaman ve mekan kısıtlaması yoktur. Sanal Tur ile mekanlarınız internet, CD, DVD kullanımının olduğu her yerden, her zaman ziyaret edilebilir.

 

Hangi sektörler içindir?

Sanal Tur mevcut ve muhtemel ziyaretçilerinizin nasıl bir mekanda bulunacaklarını görmeleri açısından otel, pansiyon, restoran ve cafeleri; hijyen, yatakhane, labaratuar ortamlarını gösterebilmek açısından hastaneleri; kiralanacak ya da satılacak konutların durumlarını gösterebilmek için emlakçı ve müteahhitleri; şehir tanıtımları için yerel yönetimleri; hizmet verdiği alanın görüntülenmesini sağlamak isteyen spor komplekslerini; mağaza durumunu göstermek isteyen mağaza ve showroomları, tarihi ve turistik mekanları, öğrencilerin hangi ortamda hangi araç gereçlerle eğitim gördüğünü gösterebilmek açısından da okulları, kolejleri, dershaneleri, etüt merkezlerini, öğrenci yurtlarını kapsayan geniş bir sektöre hitab eden çok etkili bir tanıtım yöntemidir. Bunların yanında daha birçok özel kullanım alanında da Sanal Tura başvuralabilir.